پله پیچ

پله گرد
پله گرد
سپتامبر 15, 2019
پله گرد تک محور میانی
پله گرد تک محور میانی
سپتامبر 15, 2019

پله پیچ

پله پیچ

پله پیچ

پله پیچ

پله پیچ : پله هایی که از لحاظ بصری به شکل گرد و یا منحنی باشند را پله های گرد می نامند. محور اصلی این پله ها به صورت استوانه می باشد. پله های گرد دارای زیبایی بصری منحصر به فردی می باشند، به همین علت گاهی به آن ها پله های دکوراتیو گفته می شود. این نوع پله پیچ از زمان قدیم تا به امروز مورد توجه عموم بوده و در زمان قدیم در قصرها،کاخ ها و عمارت ها استفاده می شده است.

امروزه در ویلا ها، منزل های دوبلکس، ساختمان های تجاری، ساختمان های اداری، راه پله های فرار، خارج و داخل ساختمان و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. این راه پله ها نسبت به سایر راه پله ها فضای کمتری را اشغال می کنند. به همین دلیل برای ساختمان هایی که فضای کوچکی برای اجرای پله دارند و یا برای نصب راه پله محدودیت دارند، بسیار مناسب هستند. پله های پیچ دارای جنس های متنوعی از قبیل پله پیچ چوبی، پله پیچ سنگی، پله پیچ فلزی، پله پیچ بتنی و … می باشند. پله های گرد از لحاظ ساختاری دارای مدل های مختلفی مثل دو محور باکس، زیر محور تک، دو محور ورق، محور مرکزی ساده، محور مرکزی برش خورده وغیره می باشند.

پله پیچ قابلیت این را دارد با سایر پله ها از جمله پله صاف و مستقیم و پله های دیگر، ترکیب شود. همچنین الزامی برای اینکه این محصول در کنج دیوار نصب شود نیست، شما می توانید پله خود را حتی در وسط ساختمانتان نصب کنید. هزینه پله ی گرد با توجه به نوع ساختارآن، جنس پله ها و تعداد پله ها متغیر است.

انواع پله های پیچ گرد از لحاظ ساختاری زیر محور

از این نوع پله پیچ می توان در انواع ساختمان ها و محیط ها استفاده کرد. توصیه می شود این نوع پله، در شرایطی که به اجرای پله های مرکب با اتصال های چندگانه نیاز است، استفاده شود. نوع پله زیر محور بسیار زیبا و لاچکری می باشد و هیچ گونه محدودیت اجرایی ندارد. البته دقت داشته باشید که شعاع داخلی محور این نوع پله نباید از 85 سانتی متر کمتر باشد. دو محور ورق این مدل از پله ها از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشند.